e
sv

Instagram Öne Çıkma Taktikleri

11 okunma — 04 Kasım 2023 20:11

Instagramın yeni açıklamalarına göre algoritmanın içerik üreticilerini öne çıkartmak için istediği bazı şeyler var: 

1- Paylaşım yapıp hemen uygulamadan çıkmayın. En az birkaç dakika daha uygulamanın içinde kalıp başka insanları beğenmeniz, yorum yapmanız yani etkileşim vermeniz lazım. 

2- İstikrarı çok önemsiyorlar, hatta belli bir oran bile vermişler. Günde en az 6 hikaye (iki sabah iki öğlen iki akşam) ve her gün en az bir paylaşım (en az bir gün profil ızgaranızdan kaldırmamanız lazım)

3- Video arka planına müzik eklerken sağdaki minik ok ikonunun popüler ses anlamına geldiğini zaten biliyorsunuz. Ancak o sesin rastgele biçimde karşınıza çıkması, muhtemelen o sesi kullanmak için fazlasıyla geç kalmış olduğunuz anlamına geliyor. Popüler sesler iyi yatırımlar gibidir.

Onları yükselmeden yakalamalısınız, aynı sesle zaten 60.000 video çekilmişken değil. Yükselen ikonu olan ancak henüz çok az videoya sahip bir sesle video çekmenin ilk başta çok etkisi olmaz ancak zamanla ses popülerleştikçe videonuzun o sesin en popüler videosu olma ihtimali oluşur. Bunun da formülü şu: Eğer o sesle 1000 videodan az içerik üretildiyse ama buna rağmen sesin yükseldiğini görüyorsanız, o sesin popüler olması çok olası. (Yerli sesler için bu oranın 300 civarı olduğunu söyleyebilirim). Ancak eğer istiyorsanız tabii ki popüler ve çok kullanılmış seslerle de videolar paylaşabilirsiniz, popüler olmayan bir sese göre çok daha etkili olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli