e
sv

Üç Günlük Barselona Gezisi.

20 okunma — 23 Ekim 2023 20:26

Barselona’da 3 gün geçirecek olanlar için günlük planlamalar ve detaylı tavsiyeler hazır, buyrunuz 👇🏼

1.GÜN
Katalunya Meydanı
Katalan Müzik Sarayı
Picasso Müzesi
Plaza del Rey
Barselona Katedrali
Pont del Bisbe
Mercado de La Boqueria
La Rambla
Güell Palace

📌Katalan Müzik Sarayı, Güell Palace ve Picasso Müzesi’ne giriş bilet ile dilerseniz önceden online olarak alabilirsiniz, fakat aşırı bir yoğunluk olmadığı için kapıda da alabiliyorsunuz yapabiliyorsunuz.

2.GÜN
Triomd Kemeri
Ciutadella Parkı
Casa Battlo
Casa Milla
La Sagrada Familia
Park Güell

📌Casa Mila’nın hemen yanında bulunan Paelleria Gaudi aslı restoranda Paella ve tapasları tadabilirsiniz. Ben oldukça memnun kalmıştım.

📌Park Güell’i mutlaka bir tur ile gezin çünkü bu parkta gezerken gördüğünüz her detayın aktarılması çok daha keyifli oluyor. Ben Golden Tour ile gezdim, oldukça da memnun kaldım.

📌Sagrada Familia içinde önceden saat seçerek bilet almanız gerekiyor. Burayı tek başınıza gezseniz de Sagrada Familia uygulamasının yardımıyla tüm bilgilere sesli ve yazılı bir şekilde ulaşıyorsunuz. Bu uygulamayı indirmek ve kullanmak için de wifi hizmeti veriliyor.

3.GÜN
Poble Espanyol
Magic Fountain of Montjuic
Katalan Arkeoloji Müzesi
Katalan Ulusal Sanat Müzesi
Teleferik ile Montjuïc Kalesi

📌Bu rotada Poble Espanyol hariç, diğer tüm duraklar kaleye giden yol üzerinde. Müzelerin mimarileri ve manzaraları ile çok güzel zaman geçireceğiniz bir atmosfer.

📌Katalan Ulusal Sanat Müzesi’ne gittikten sonra, bina sağınızda kalacak şekildep yürümeye başladığınızda önce bir seyir terası sizi karşılıyor. Barselona kısmen ayaklarınızın altında kalıyor ve Sagrada Familia’nın ne kadar heybetli bir yapı olduğunu bir kez daha görüyorsunuz.

📌Daha sonra yolu takip ettiğinizde teleferik noktasına varacaksınız, mutlaka teleferik ile yukarı çıkın. Yolculuk ayrı keyifli, kalenin bulunduğu tepe de bir o kadar güzel.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli