e
sv

Çivril Işıklı Göl Denizli

50 okunma — 24 Eylül 2023 16:14

Türkiye’nin en büyük nilüfer tarlası! 🍃

“Merhaba dostlar! Bugün size Çivril Işıklıgölü’nün büyüleyici doğasını ve beni etkileyen manzaralarını video halinde paylaşmak istedim.

Çivril Işıklıgölü, yer altı kaynaklarıyla beslenen turkuaz renkteki bir göldür. Göle tekne turuyla yapılan gezintiler, muhteşem dağ manzarası ve nilüfer çiçekleri eşliğinde unutulmaz bir deneyim sunuyor. Unutulmaz Anılar Biriktirmek İçin harika bir göl.

IŞIKLI GÖLÜ’NE NE ZAMAN GİDİLİR?

Eğer gölde çiçekleri görmek isterseniz Haziran Temmuz aylarında gidebilirsiniz. Ancak gölün çevresinde keşfedilecek canlı yaşamını her mevsim yakından gözlemleyebilirsiniz.

IŞIKLI GÖLÜ NEREDE?

Işıklı Gölü Denizli’nin Çivril ilçesinde yer alıyor. deniş bir düzlükte bulunan göle ulaşım kolay odluğu için ziyaretçilerin uğrak yeri konumunda.

🌊 Işıklı Gölü bir tatlısu gölüdür

🏞️ Kufi Deresi, Işıklı Pınarları, Büyük Menderes, Akçay Deresi ve yer altı suları ile beslenen göl, çeşitli tatlı su balıklarına ev sahipliği yapmakta.

Aynı zamanda, göl; Deniz kartalı, Erguvan balıkçıl, Küçük balaban, Sakarca, Kıl Ördek gibi kuşlar için kışlama, yumurtlama, kuluçka ve göç ortamı niteliğinde. Bu nedenle göl, Çivril Işıklı Gölü Su Kuşları Koruma Alanı statüsü altına alınmış.

Denizli Işıklı gölü arası kaç km diye düşünüyorsanız, 122 kilometre olduğunu belirtebiliriz. Araba ile 1 saat 39 dakika içerisinde göle ulaşabilirsiniz. 😊👍

Nasıl Gidilir?
Denizli-Ankara Karayolu 30 kilometre takip edilerek Kaklık Mahallesi’nden kuzey yöndeki Denizli-Uşak Yoluna girilerek 60 kilometre devam edilerek Çivril İlçesi’ne gelinir.

Çivril’den kuzeydoğu yöndeki Isparta-Uşak Karayolu’ndan yaklaşık 10 kilometre gidilerek Işıklı (Kasabası) Mahallesi’ne gelinir.

Işıklı Gölü, Işıklı (Kasabası) Mahallesi’nin 7 kilometre güneyinde yer alır.

Denizli otagardan Çivril’e ve Çivril’den de Işıklı Mahallesi’ne minibüs ulaşımı vardır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli