e
sv

Çocuklar için Sarımsak Kürü.

33 okunma — 09 Ekim 2023 18:18

 8 yıldır çocuklarıma düzenli aralıklarla verdiğim bu kür sarımsak+bal+limondan oluşuyor.

Sarımsağı ezmiyorum, bıçakla doğruyorum bu bebek ve çocuklar için çok önemli bir püf nokta.

Kürü taze taze hazırlayıp bekletmeden veriyorum buda bebek ve çocuklar için ikinci önemli püf nokta. Doğradığım sarımsağa biraz bal ve 5-6 damla limon sıkıyorum.

Bu karşımdan 2-3 çay kaşığı kadar veriyorum. Bebekliklerinde 1 çay kaşığı yetiyordu. Haftada bir defa bu kürü düzenli olarak veriyorum. En ufak bir hastalık belirtisi gördüğümde de kürü günlük veriyorum.

Böylece hastalık geldiği gibi gidiyor. Ve bu kür doğal bir antibiyotik antiviral ve prebiyotik olduğu için her geçen gün çocuklarımın bağışıklığını daha da güçlendirdi.

Okul dönemlerinde dahi senede biri geçmeyen ve hafif burun akıntısından ibaret olan hastalık belirtileri ancak oluyor. Bebeklik dönemlerinde bu kürü ben düzenli olarak yutup bol bol emziriyordum. 1 yaş öncesi bal yasak olduğu için yoğurt veya meyve püresiyle veriyordum. Ama emzirme dönemlerimde genelde ben yutup bol bol emziriyordum.

Tabiki bu kürün yanında doğru beslenmede çok önemli. Bu kürümden ve sağlıklı beslenme önerilerimden fayda sağlayan yüzlerce geridönüşü öne çıkan hikayelerime ekledim mutlaka okuyun.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli